‘SAĞLIKLI YAŞAM VE BİLİNÇLİ SPOR’ ETKİNLİĞİ

Kartal Belediyesi, ülke genelinde kademeli normalleşme süreci ile birlikte cumartesi günleri sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından sabah sporu etkinliği başlattı.

Pandemi dönemini evde geçirmek zorunda kalan ve spor yapamayan her yaştan vatandaşı düşünülerek başlatılan ‘Sağlıklı Yaşam ve Bilinçli Spor’ etkinliği Kartallı sporseverlerin katılımıyla yapıldı. Etkinlikler kovid 19 pandemisiyle mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda gerçekleştirildi. Bilinçli ve düzenli bir şekilde spor yapma alışkanlığını kazandırmak için ilçe genelinde başlatılan hafta sonu sporu; Atalar Açık Spor Tesisi, Kartal Dragos Sahili, Soğanlık Fatih Boylan Parkı, Yakacık Bayram Demirkol Parkı ve Esentepe Mehmet Ali Büklü Parkı’nda yapıldı.

Kartal Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler ile vatandaşlar uzman eğitmenler gözetiminde spor yaparak güne zinde başlama imkanı yakaladı. Sabah 8’de teorik anlatım ile başlayan program, jimnastik ve aerobik ile devam etti. Yapılan spor etkinliklerinde Tae-Bo ve Zumba dersleri de yer aldı.

Spor yapmaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Kartal Belediye Başkan Gökhan Yüksel, “Yenilediğimiz parklara komşularımız yoğun ilgi gösteriyor. Bunu görmek mutluluk verici. Biz de eşim Sibel Hanım’la birlikte hafta sonumuzu yenilenen parklarımızdan biri olan Bayram Demirkol Parkı’nda spor yaparak değerlendirmek istedik. Biliyorsunuz ki, pandemiden dolayı Kartallı komşularımız hafta sonlarını uzun süredir evlerinde geçiriyordu. Uzun süre evde kalma kas gücü ve kas hacminde azalma meydana getiriyor. Sadece aldığımız vitaminler ve bağışıklığı artırıcı besinler değil spor yapmak da bağışıklık sistemimizi destekler. Kısıtlama sonrası egzersiz yapmak bağışıklık sistemimizi güçlendirirken kas gücü ve hacminin yanında iskelet yapımızın korunmasında yardımcı olur. Tüm komşularımızı açık havada, pandemi koşullarına uygun olarak, mesafemizi koruyarak  görevli spor eğitmenlerimiz eşliğinde spor yapmaya davet ediyor,  ‘Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor’ diyoruz” açıklamasında bulundu.

Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinlikleri Kasım ayına kadar hafta sonları beş noktada sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı günler devam edecek.